Trenerzy

Trener prowadzący

Joanna Porębska

Trener (Dyplom I stopnia), Coach w procesie certyfikacji I stopnia, Grupy TROP i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Trener CELTA i CELTYL z uprawnieniami Main Course Tutor (ceryfikacja Cambridge Language Assessment). Trener SEN (Special Education Needs) pod auspicjami British Council. Posiada międzynarodowe doświadczenie trenerskie. Specjalizuje się w kształceniu nauczycieli zdobywających uprawnienia do uczenia angielskiego w środowisku międzynarodowym, wspieraniu początkujących nauczycieli jako mentor, a także doskonaleniu kompetencji doświadczonych lektorów British Council w ramach Learning and Development Programme. Ekspert nauczania w oparciu o aktywne metody, budowanie motywującej relacji z grupą i rozwijanie autonomii uczniów. W kursach oraz szkoleniach metodycznych wspiera uczestników w doskonaleniu swoich kompetencji i pracy na mocnych stronach. W pracy szkoleniowej spędziła ponad 3000 godzin w Polsce i środowisku międzynarodowym. W procesie coachingowym wspiera nauczycieli w doskonaleniu kompetencji takich jak komunikacja z uczniem i dawanie informacji zwrotnej.

Posiada 8 letnie doświadczenie jako metodyk w dużej szkole językowej, w której zajmowała się tworzeniem programów kursów angielskiego, rekrutacją lektorów, hospitacją zajęć oraz rozwijaniem takich projektów jak Professional Development Programme i Teacher Mentoring. 

Autorzy projektu

Marta Rosińska

Dyrektor Merytoryczny DOS ELTea
Absolwentka Filologii Angielskiej UŁ, absolwentka studiów podyplomowych Zarządzanie w Edukacji Uniwersytet Cambridge, starszy wykładowca na Uniwersytecie Łódzkim, Dyrektor Metodyczny w English Language Centre, UŁ, doświadczony trener metodyczny, autor podręczników i materiałów edukacyjnych dla młodzieży, współtwórca, mentor i koordynator programów Teacher Trainer Academy i ELT Author Academy, współtwórca programu szkoleniowego dla edukatorów BrandU, twórca zamkniętej grupy merytorycznej na FB High Impact Teachers, nauczyciel z PASJĄ! 

Grzegorz Śpiewak

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i University of Essex. Stypendysta Fundacji Sorosa i Fundacji Batorego. Wykładowca (1992 – 1999), adiunkt (2000 – 2011), dyrektor ds. praktycznej nauki języka angielskiego i CLIL (2010-2011) w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2011 do 2015 wykładowca w programie on-line MATESOL w nowojorskiej uczelni the New School for Social Research. Konsultant ds. projektów akademickich i naczelny doradca metodyczny wydawnictwa Macmillan Education na Europę Centralną i Wschodnią. Trener, doradca ds. metodyki nauczania, autor i recenzent materiałów dydaktycznych i akademickich, popularyzator nauczania języków obcych. Były prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL Poland, obecnie członek komitetu honorowego. Laureat European Language Label 2012 za projekt „Angielski dla rodziców” (deDOMO Education) oraz European Language Label 2016 za projekt „YOUNGSTER” (Macmillan/ EFRWP). Nominowany do ELTON 2016 - British Council Local Innovation Award za projekt „Teacher Trainer Academy” (DOS-ELTea).

Koordynator projektu

Magdalena Kania

Magdalena Kania od ponad 20 lat uczy z niegasnącą pasją. Pracę w zawodzie nauczyciela rozpoczęła w 1994 w Liceum Ogólnokształcącym w Rybniku. Dwa lata później założyła własną szkołę językową ‘SJO ant’, w której jest dyrektorem metodycznym i aktywnym lektorem. Doświadczenie w pracy metodyka doprowadziło ją do uczestnictwa w DOS-ELTea Teacher Trainer Academy 2.0, którą z sukcesem ukończyła w marcu 2016. We wrześniu 2016 dołączyła do zespołu DOS-ELTea jako trener i Projects Manager. Ma na swoim koncie kilka wystąpień na konferencjach IATEFL, PASE oraz  konferencjach DOS-ELTea (On-line, ONA off-line, Teacher Level Master, Engage Level Master).